شما اینجا هستید:خانه » اخبار فناوری » استعفای مدیر عامل ایسر پس از بازده ضعیف مالی در سه ماهه سوم

استعفای مدیر عامل ایسر پس از بازده ضعیف مالی در سه ماهه سوم

استعفای مدیر عامل ایسر پس از بازده ضعیف مالی  در سه ماهه سوم

Acer CEO Acer CEO

ایسر یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده PC در دنیا است که با ضعیف شدن بازار PC با وضعیت نابسامان مالی دست به گریبان است. حال پس از ارائه گزارش مالی مربوط به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳، مدیرعامل این شرکت استعفا کرده است.

یکی دیگر از شرکت‌های صاحب نام و معروف دنیای PC با وضعیت بد اقتصادی و درآمد غیرقابل قبول روبرو شده است.

ایسر در گزارش مربوط به عملکرد مالی این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳، خبر از ضرر ۴۴۶ میلیون دلاری داده است. این کمپانی تایوانی شرایط نسبتا مشابه‌ای را در سه ماهه دوم سال جاری داشته است.

نتیجه این عملکرد ضعیف مالی، استعفای مدیرعامل این شرکت، J.J Wang است. با این حال او تا ژوئن سال ۲۰۱۴ به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت فعال خواهد بود.

ارزش سهام ایسر طی سال‌های اخیر روند رو به کاهشی را طی نموده است. طی ۵ سال اخیر، ارزش هر سهم از این شرکت نزدیک به ۵۷ درصد کاهش یافته و میزان فروش این شرکت نیز نزدیک به ۳۵ درصد نسبت به سه ماه دوم سال جاری افت کرده است. در همین راستا ایسر اعلام نموده که ۷ درصد از کل کارمندان خود که حدود ۶۰۰ نفر خواهند شد را اخراج خواهد کرد. این اقدام آن‌ها موجب صرفه جویی ۱۰۰ میلیون دلاری در هزینه‌های شرکت می‌شود.

کاهش درآمد ایسر از بخش PC بیشترین تاثیر منفی را در عملکرد مالی این شرکت داشته است. فروش PCهای ایسر در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ نسبت به سه ماهه دوم امسال ۱۱٫۶ درصد کاهش یافته است.

حال باید منتظر ماند و دید آیا سیستم عامل ویندوز ۸٫۱ و ابزارهای هیبریدی مجهز به پردازنده‌های نسل چهارم اینتل باعث جلب توجه کاربران به PCها خواهد شد یا خیر.

منبع : زومیت

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=11488

برچسب ها: , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.