شما اینجا هستید:خانه » سخت افزار » انتشار مشخصات کارت گرافیک جدید AMD Radeon 370X

انتشار مشخصات کارت گرافیک جدید AMD Radeon 370X

انتشار مشخصات کارت گرافیک جدید AMD Radeon 370X

AMD ماه میلادی گذشته کارت های گرافیک سری Radeon 300 را معرفی کرد اما اکنون به نظر می رسد که بزودی کارت های جدید دیگری نیز به این سری ملحق شوند.

آخرین خبرها حاکی از پیوستن عضو جدیدی به سری Radeon 300 هستند که فعلاً به عنوان Radeon R9 370X شناخته می شود. این کارت گرافیک جدید مبتنی بر پردازنده گرافیکی با اسم رمز Trinidad XT است. گفته می شود که مدل X از کارت سری R7 360 ،R7 370 و R9 380 اختلاف کارایی زیادی با مدل غیر X خواهند داشت. در همین حال شواهد حاکی از بکارگیری مجدد پردازنده گرافیکی Radeon R9 270X در Radeon R9 370X است و از این رو عملاً محصول تازه نفسی نخواهد بود.

انتشار مشخصات کارت گرافیک جدید AMD Radeon 370X

پردازنده گرافیکی Trinidad XT که در دل کارت گرافیک R7 370X جای گرفته، دارای ۱۲۸۰ واحد سایه زنی یا پردازنده جریانی در کنار ۸۰ واحد آدرس دهی بافت (TMU) و ۳۲ واحد ROP می باشد. از آنجایی که عملاً با پردازنده گرافیکی Pitcairn XT سابق روبررو هستیم؛ اندازه این تراشه نیز ۲۱۲ میلی متر مربع خواهد بود که از ۲٫۸ میلیارد ترانزیستور تشکیل شده است. فرکانس هسته Radeon R7 370X ا۱۱۸۰ مگاهرتز و فرکانس حافطه آن ۱۴۰۰ مگاهرتز می باشد که به پهنای باند حافظه ۱۷۹٫۲ گیگابایت بر ثانیه می انجامد. پهنای رابط حافظه ۲۵۶ بیتی بوده و می توان انتظار مدل های ۲ و ۴ گیگابایتی را داشت. توان مورد نیاز این کارت توسط یک کانکتور ۶ پینی تامین می شود و توان حرارتی آن حدود ۱۵۰ وات خواهد بود.

قیمت گذاری این کارت هنوز مشخص نشده است اما با توجه به قیمت ۱۴۹ دلار Radeon R7 370 و قیمت ۱۹۹ دلار Radeon R9 380، می توان برای Radeon R9 370X قیمت حدود ۱۷۹ دلار را متصور شد. این کارت از همان ابتدای عرضه در مدل سفارشی و ۴ گیگابایتی نیز عرضه می شود. Radeon R9 370X برای گیمینگ در وضوح تصویر ۱۰۸۰p یک گزینه قابل تامل خواهد بود، چرا که به انداز کافی برای اجرای بازی ها در این وضوح تصویر قدرت دارد و قیمت گذاری مناسب نیز عامل دیگری است. به نظر می رسد که مدل های X بیشتری از کارت های سری ۳۰۰ فعلی در راه باشند.

احتمالاً این کارت گرافیک جدید پاسخی به GTX 950 انویدیا باشد.

 

منبع: شهر سخت افزار

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=23890

برچسب ها: , , , , , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.