شما اینجا هستید:خانه » اخبار فناوری » با استفاده از این دستگاه وسایل گمشده خود را پیدا کنید!

با استفاده از این دستگاه وسایل گمشده خود را پیدا کنید!

تا به حال دسته کلید و کیف پولتان را در خانه گم کرده اید؟ چقدر وقت صرف پیدا کردن چیزهای مختلف در خانه می کنید؟ خیلی اوقات آرزو می کنیم کاش یک موتور جستجو مانند گوگل وجود داشت تا با آن می توانستیم دنبال اشیای درون خانه بگردیم.

ایده ای که کم کم در حال تحقق است. از سال ها پیش با استفاده از برچسب های RFID می شد این کار را انجام داد. اما این روش به خاطر قیمت بالای ردیاب ها، مقرون به صرفه نبود. حالا تعدادی از محققان از کینکت مایکروسافت استفاده کرده اند تا همین امکان را با کیفیت بهتر و قیمت ارزان تر داشته باشیم.

 

بر اساس ایده آنها، اشیا در خانه وقتی جابجا می شوند که یک انسان آنها را جابجا کرده باشد. بنابراین سیستم جدید بر اساس کنترل حرکات انسان ها در خانه کار می کند.

آنها تعدادی سنسور کینکت را در نقاط مختلف خانه نصب کرده اند و یک نرم افزار مرکزی کار کنترل آنها را انجام می دهد. این نرم افزار سبب می شود تا کینکت بتواند اشیا مختلف را در مکان های متفاوت خانه شناسایی کند. چیزهایی مانند دسته کلید، کیف پول و یا ماگ قهوه.

آنها می گویند با دانستن مکان اشیا مختلف در خانه می توان یک موتور جستجو برای آنها ساخت. کافی است از کینکت بپرسید دسته کلید من یا کنترل تلویزیون کجاست تا جای آن را به شما بگوید.
کینکت و نرم افزار کمکی آن می تواند اشیا مختلفی را در خانه شناسایی کند.
به نوشته نارنجی، هر چند این پروژه هنوز در مراحل ابتدایی کار است و سنسور کینکت هم محدودیت های خودش را دارد. مثلا حداکثر برد تشخیصی آن حدود ۳٫۴ متر است. اما می توان امیدوار بود که در آینده می توانیم یک موتور جستجو برای اشیای خانه هم داشته باشیم.
source:jamnews

از :کارگاه گجت

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=566

برچسب ها:

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.