شما اینجا هستید:خانه » دسته‌بندی نشده » بیل و ملیندا گیتس در صدر انسان‌های نوع دوست آمریکایی قرار گرفتند

بیل و ملیندا گیتس در صدر انسان‌های نوع دوست آمریکایی قرار گرفتند

بیل و ملیندا گیتس در صدر انسان‌های نوع دوست آمریکایی قرار گرفتند

بیل گیتس بیل گیتس Cnet.com

در این لیست که افراد با بیشترین اقدامات بشردوستانه در آن قرار داشتند بیل و ملیندا گیتس که در سال گذشته بالغ بر ۲٫۶۵ میلیارد دلار از ثروت خود را صرف مبارزه با بیماری‌ها و گسترش آموزش کرده بودند در میان سایر رقبای نوع دوست خود در رتبه نخست قرار گرفتند. یکی از اقدامات قابل توجه این زوج نوع دوست اختصاص مبلغ ۵۰ میلیون دلار برای تحقیقات بین‌المللی در زمینه واکسن بیماری ایدز بوده است. شاید جالب باشد که بدانیم بیل و ملیندا گیتس در طول مدت حیات خود ۳۰٫۲ میلیارد دلار معادل ۳۷ درصد از ثروت خود را صرف اقدامات انسان دوستانه کرده‌اند.

این زوج کمک‌های خود را از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس که با کمک بسیاری دیگر از افراد در تلاش برای حل برخی از معضلات مهم دنیا است، انجام می‌دهند. «آقا و خانم مایکروسافت» در حال حاضر مشغول مبارزه با بیماری مالاریا، فلج اطفال و سایر بیماری‌ها هستند. آنها همچنین نگاه ویژه‌ای به اصلاحات آموزشی در آمریکا دارند.

در این لیست نام‌های دیگری از دنیای فناوری هم به چشم می‌خورند. مارک زاکربرگ مدیرعامل و از بنیان‌گذاران فیسبوک جایگاه پنجم این لیست را در اختیار دارد. در سال ۲۰۱۳ او ۹۹۱ میلیون دلار به آموزش و امور مربوط به حوزه‌ی بهداشت و درمان اختصاص داد. او در کل دوره زندگی خود ۱٫۵ میلیارد دلار از ثروت خود را به امور بشر دوستانه اختصاص داده است که این مبلغ بالغ بر ۴ درصد از ثروت خالص او است. مارک زاکربرگ در سال ۲۰۱۳ دو برابر سال ۲۰۱۲ به امور خیریه کمک کرد.

اما رتبه هشتم این لیست در اختیار بنیان‌گذار شرکت اینتل گوردون مور و همسرش بتی است. این زوج نیز مبلغ ۳۲۱ میلیون دلار از ثروت خود را در سال ۲۰۱۳ صرف امور انسان دوستانه کرده‌اند. آنها در طول حیات خود ۲٫۶ میلیارد دلار در کارهای خیریه هزینه کرده‌اند که این مبلغ بالغ بر ۳۷ درصد از کل ثروت این زوج آمریکایی است.

پیر امیدیار و همسرش پاملا نیز در جایگاه دهم این لیست قرار دارند. در سال ۲۰۱۳ آنها مبلغ ۲۹۴ میلیون دلار را صرف امور خیریه کردند. این زوج نیز در طول حیات خود بالغ بر یک میلیارد دلار از سرمایه خود را از طریق بنیاد خود صرف امور مربوط به گسترش آموزش، دسترسی به اینترنت و غیره کرده‌اند.

در ادامه این لیست نام افراد دیگری از دنیای فناوری مانند پُل آلن یکی دیگر از بنیان‌گذاران مایکروسافت با کمک‌هایی بالغ بر ۲۰۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳، مایکل دل بنیان‌گذار شرکت دل به همراه همسرش سوزان با کمک‌های انسان دوستانه ۱۰۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۳ همچنین لری الیسون بنیان‌گذار شرکت اوراکل که به تازگی از سمت مدیر عاملی این شرکت کنار رفت نیز با مبلغ ۵۴ میلیون دلار کمک بخصوص در زمینه مبارزه با فلج اطفال به چشم می‌خورد.

منبع : زومیت

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=19922

برچسب ها: , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.