شما اینجا هستید:خانه » اخبار کوتاه » تولید سلول خورشیدی جدید با ۵۰ برابر توان بیشتر از پنل‌ های موجود

تولید سلول خورشیدی جدید با ۵۰ برابر توان بیشتر از پنل‌ های موجود

تولید سلول خورشیدی جدید با ۵۰ برابر توان بیشتر از پنل‌ های موجود

بشر سال های زیادی است که به دنبال جاگزینی پاک ، تجدید پذیر و ارزان قیمت برای سوخت های فسیلی می گردد . یکی از این انرژی های پاک و تجدید پذیر ، انرژی خورشیدی است که به دلیل برخی موانع موجود هنوز نتوانسته جایگزین مناسبی برای سوخت های فسیلی باشد.یکی از این موانع راندمان پایین پنل های خورشیدی و قیمت بالای آنها است. حالا محققان کمپانی SolarWindow Technologies موفق به تولید سلول‌های خورشیدی جدیدی شده‌اند که تا ۵۰ برابر پنل‌های خورشیدی فعلی راندمان بالاتری داشته و انرژی بیشتری تولید می‌کنند.

تولید سلول خورشید جدید با ۵۰ برابر توان بیشتر از پنل‌ های موجود

پنل‌های خورشیدی جدید در میان پنجره‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی تعبیه می‌شوند تا عناصر طبیعی مثل آب و باد به آن آسیب وارد نکنند.به گفته «سولار ویندو» این پنل می‌تواند از نور طبیعی، نور غیرمستقیم و حتی نور مصنوعی برای تولید انرژی استفاده کند. به این ترتیب می‌توان از آن نه‌تنها در سقف بلکه در هر چهار سمت ساختمان استفاده نمود.با دستاورد جدید، هزینه‌ راه‌‌اندازی این پنل‌ها بسیار زودتر از نمونه‌های پیشین جبران خواهد شد.بطور معمول ۵ تا ۱۱ سال زمان لازم است تا یک مزرعه خورشیدی مبلغ هزینه شده اولیه را جبران کند، علاوه بر این به ۱۰ تا ۱۲ هکتار فضای خالی هم نیاز خواهد بود.

نحوه کار پنجره‌های دارای این سلول‌ها بدین صورت است که، در ابتدا پنل‌ها توسط یک لایه رویی فتوولتائیک متشکل از کربن، هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن و ترکیبات دیگر پوشیده می‌شوند.

در سلول‌های خورشیدی «لایه‌ فعال» وظیفه‌ جذب نور را بعهده دارد. در این میان، یک لایه‌ شفاف رسانا، امکان استخراج انرژی را فراهم می‌کند.ضمنا برای حفظ حالت شفاف پنل‌ها، لایه رویی فتوولتائیک در حالت مایع و تحت فشار بر سطح پنل پراکنده شده و در دمای پایین خشک می‌گردد.با این روش می‌توان آنها را به تمام پنجره‌ها و ساختمان‌ها اضافه نمود که گام مهمی در حفظ محیط زیست و همچین کاهش هزینه‌ها بشمار می‌رود.طبق گفته کمپانی سازنده، این پنل‌ها تا چهار سال آینده آماده ورود به بازار خواهند بود.

 

منبع : گجت نیوز

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=24200

برچسب ها: , , , , , , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.