شما اینجا هستید:خانه » آموزش و ترفند » مقالات موبایل » دانستنی هایی درباره اسمارت‌فون

دانستنی هایی درباره اسمارت‌فون

دانستنی هایی درباره اسمارت‌فون

00

 

اولین موبایل‌هایی که وارد ایران شد، یادتان است؟ دستگاه‌هایی به اندازه تلفن‌های بی‌سیم امروزی، که فقط توانایی مکالمه را داشتند و در اختیار افراد خاصی بودند. در واقع داشتن موبایل‌هایی که امروزه به نظرمان بسیار ابتدایی و بلا‌استفاده می‌نمایند، امتیاز خاصی محسوب می‌شد که بسیاری ازآن محروم بودند و سبب می‌شد موبایل برای برخی از دارندگان آن، تبدیل به وسیله‌ای برای فخر فروشی شود. فرهنگ استفاده از موبایل نیز در همان روزها شکل گرفت که البته بسیار محدود بود؛ و باید‌ها و نباید‌هایی برای خود داشت. استفاده روزافزون از وسایل دیجیتال و بخصوص همه گیر شدن گوشی‌های هوشمند در چند سال اخیر، موجب گسترش محدوده این فرهنگ و رفتارهای خاص اجتماعی شده است. این رفتارها گاهی درست، و گاهی هم بسیار ناپسند و نابجا هستند و همه ما هم نمونه‌های زیادی از آن را در زندگی روزمره مشاهده می‌کنیم؛ از مکالمه طولانی با صدای بلند در تاکسی و اتوبوس، تا بازی و چت کردن در مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی، که فلسفه وجود مهمانی و لذت در کنار دوستان را بی معنی می‌کند؛ یا سلفی گرفتن در مراسم عزاداری که ناپسند بودن آن بر کسی پوشیده نیست. حتی فیلم برداری از کنسرت‌های موسیقی هم بسیار رایج شده و افزون بر مزاحمت برای دیگران، باعث می‌شود به جای لذت بردن از اجرای زنده به فکر ضبط فیلم باشیم. اگر بخواهیم، خیلی چیزها را می‌توانیم به این لیست اضافه کنیم اما در اینجا ۱۱ مورد ازرفتار‌های نه‌چندان خوب وگاهی خطرناک را با هم مرور می‌کنیم:

 

سلفی گرفتن در هر زمان و هر مکان

سلفی گرفتن هیچ اشکالی ندارد و خیلی هم خوب است؛ ولی به این نکته توجه کنیم که هر کاری جایی و وقتی دارد.

گرفتن سلفی‌های خطرناک

آیا ارزش دارد که به خاطر گرفتن یک عکس جان خود یا دوست‌مان را به خطر بیندازیم؟ حالا حتما این سلفی باید در نوک برج یا دو قدمی یک آبشار خروشان باشد؟ حتما شنیده‌اید که تاکنون افرادی به خاطر گرفتن سلفی جان خود را از دست داده‌اند؛ پس این کار احمقانه را انجام ندهیم.

دانلود کردن هر اپلیکیشنی

لزومی ندارد اسمارتفون خود را با اپلیکیشن‌هایی پر کنیم که شاید سالی یک بار هم مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. حتی ممکن است بدافزار نیز باشند.

دادن اسمارت‌فون به کودکان

 

منبع :ای تی رسان

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=22496

برچسب ها: , , , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.