شما اینجا هستید:خانه » متفرقه » پزشکی - بهداشتی » ساخت مچبند برای تسکین دردهای مفصلی از نقره

ساخت مچبند برای تسکین دردهای مفصلی از نقره

ساخت مچبند برای تسکین دردهای مفصلی از نقره

پزشکان معمولا به بیماران توصیه می کنند که برای تسکین دردهای مفصلی خود، موضع درد را گرم نگه دارند. این کار نیز یا از طریق یک بطری یا کیسه آب گرم انجام می شود یا با استفاده از پدهای حرارتی که باید به برق متصل شوند.

ساخت مچبند برای تسکین دردهای مفصلی از نقره

حالا اما دانشمندان کره ای و آمریکایی موفق به ساخت نوعی توری نازک شده اند که انرژی مورد نیازش را از باتری تامین کرده و حرارت لازم برای گرم کردن بدن را تولید می کند.

این توری دربرگیرنده نانوسیم های متصل به هم و ساخته شده از نقره است که میان دو لایه عایق الاستومر با خاصیت ارتجاعی در برابر حرارت قرار داده شده اند.

هم سیم ها و هم الاستومر به کار گرفته شده در این توری قابل بزرگ شدن و یا جمع شدن هستند و می توانند شکل زانو و یا مچ را به خود بگیرند.

مچبندهای ساخته شده با استفاده از این توری در جای خود باقی می مانند و حتی زمانی که مفاصل در حال حرکت باشند همچنان از خود حرارت تولید می کنند.

بنابر گفته دانشمندان، علیرغم آنکه ابزارهای مشابه به این، پیشتر هم ساخته شده بود، اغلب آنها با استفاده از فرایندهای تولیدی بسیار پیچیده یا مواد گران قیمتی نظیر ناتیوب های کربنی و طلا ساخته می شدند، در عوض فرایند تولید این توری بسیار ساده و البته ارزان قیمت است.

تیم سازنده این محصول اعلام کرده اند که علاوه بر کاربرد این تکنولوژی در توانبخشی و درمان دردهای مفصلی، می توان از آن در ساخت لباس های ویژه پرش در آسمان و یا صندلی های حرارتی در اتومبیل ها بهره گرفت.

این تیم تحقیقاتی شامل دانشمندانی از موسسه علوم پایه کره، دانشگاه ملی سئول و دانشگاه ملی Pusan بوده و علاوه بر این پژوهشگرانی از دانشگاه هاروارد ایالات متحده آمریکا نیز با آنها همکاری داشته اند.

 

منبع: گجت نیوز

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=23536

برچسب ها: , , , , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.