شما اینجا هستید:خانه » اخبار فناوری » سود شرکت سونی از فروش هر دستگاه پلی‌استیشن ۴ چقدر هست ؟

سود شرکت سونی از فروش هر دستگاه پلی‌استیشن ۴ چقدر هست ؟

سود شرکت سونی از فروش هر دستگاه پلی‌استیشن ۴ چقدر هست ؟

  سونی از فروش هر دستگاه پلی‌استیشن 4، چه‌میزان سود می‌کند؟

پس از عرضه‌ی کنسول بازی پلی‌استیشن ۴ گمانه‌زنی‌ها در مورد سود یا زیان این شرکت از فروش هر دستگاه کنسول بازی مطرح شد. به‌نظر می‌رسد سونی نهایت تلاش خود را به‌کار برده تا تجربه‌ی نسخه‌ی پیشین پلی‌استیشن تکرار نشود. حال شاید جالب باشد که بدانید سونی از بابت فروش هر دستگاه PS4 چقدر سود می‌کند؟

همانطور که احتمالا می‌دانید سونی در ماه های اول عرضه پلی استیشن ۳ با فروش هر نسخه از آن کنسول متحمل ضرر می‌شد. چرا که سخت افزار قدرتمند آن کنسول بازی هزینه بالایی را به همراه داشت و سونی نیز چشم به سود حاصل از فروش بازی و لوازم جانبی آن کنسول بسته بود، البته با کاهش هزینه‌های تولید پلی‌استیشن ۳ طی سال‌های اخیر، کمپانی ژاپنی رفته‌رفته قادر به کسب سود از کنسول بازی خود شد. اما داستان پلی‌استیشن ۴ بسیار متفاوت از نسل پیشین کنسول بازی سونی است. براساس بررسی‌های انجام شده توسط شرکت مشاوره‌ی IHS، سونی برای هر نسخه‌ی به‌فروش رفته پلی‌استیشن سود می‌کند. هزینه‌ی تمام شده برای هر دستگاه از پلی‌استیشن ۴، ۳۸۱ دلار است که سود ۱۸ دلاری را به‌ازای فروش هر دستگاه برای سونی رقم می‌زند. شاید این رقم بسیار ناچیز به‌نظر برسد، اما می‌توان آن را در قیاس با نسل پیشین پلی‌استیشن، یک موفقیت برای سونی عنوان کرد.

همچنین این گزارش شامل اطلاعاتی جالبی در مورد هزینه ساخت قطعات پلی‌استیشن ۴ است، بطوریکه براساس آن قیمت پردازنده و حافظه‌ی این کنسول، نیمی از هزینه‌ی ساخت کل دستگاه را شامل می‌شود. بدون شک سود حاصل از فروش هر دستگاه از پلی‌استیشن ۴ در مقایسه با هزینه‌های تبلیغات، تولید و انتقال کنسول‌ها رقم بسیار ناچیزی است، اما حداقل این کنسول حتی در روزهای اول عرضه نیز سود ناچیزی را برای سونی به همراه دارد.

منبع : زومیت

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=11909

برچسب ها: , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.