شما اینجا هستید:خانه » اخبار کوتاه » طراحی اولین هواپیمای ضد بمب جهان / اختراع تختی برای پرتاب تنبل‌ ها به هوا

طراحی اولین هواپیمای ضد بمب جهان / اختراع تختی برای پرتاب تنبل‌ ها به هوا

طراحی و ساخت اولین هواپیمای ضد بمب در جهان

نسل جدیدی از هواپیماها طراحی می شود که حتی در صورت وقوع انفجار بمب در آنها شانس نجات سرنشینان وجود خواهد داشت.
وقوع انفجار در هواپیمای در حال پرواز به احتمال بسیار زیاد به سقوط و کشته شدن سرنشینان آن منجر خواهد شد. این مساله محققان را همواره بر آن داشته تا فناوریهای مختلفی برای افزایش شانس زنده ماندن سرنشینان و حتی حفظ هواپیما ارایه کنند.

طراحی و ساخت اولین هواپیمای ضد بمب در جهان

به تازگی کنسرسیومی متشکل از چند دانشگاه اروپایی ایجاد شده که محققان آن راه حل جالبی برای این منظور ارایه کرده اند.

آنها فیبر انعطاف پذیری برای ساخت بخشهایی از بدنه هواپیماها ساخته اند که حتی در صورت وقوع انفجار که با شکل گیری امواج سهمگین، مخرب و مرگبار همراه است، بدنه اصلی هواپیما را حفظ و مانع از فروپاشی آن می شود.

محققانی از دانشگاههای بریتانیا، هلند، یونان، اسپانیا، ایتالیا و آلمان در این پروژه حضور دارند تا در نهایت نخستین هواپیمای ضد بمب جهان ساخته شود.

 

منبع: بیتوته

 

اختراع تختی برای پرتاب تنبل‌ ها به هوا

جهان بدون حضور مخترع‌ها و مبتکر‌هایی مانند کالین فرز جای کسل‌کننده‌ای می‌شد، مردی که با ایده‌ها و ابداعات عجیب و گاه جنون‌آمیزش طرفداران زیادی در فضای مجازی،‌به ویژه یوتیوب برای خود دست و پا کرده‌است.
فرز تاکنون ابداع‌های عجیب اما پرطرفداری را به نمایش گذاشته‌است، پنجه‌هایی مشابه دست‌های شخصیت ولورین در فیلم مردان ایکس و اسکوتری که آتش پرتاب می‌کند.

اختراع تختی برای پرتاب تنبل‌ ها به هوا

اکنون این مخترع جوان تخت‌خوابی ویژه افراد تنبل و پرخواب ابداع کرده‌است که درصورت زیاده‌روی در خواب، فرد را به هوا پرتاب خواهد‌کرد. این اختراع فانتزی از چارچوبی فلزی تشکیل شده که در انتهای آن لولایی بزرگ روی یک کمپرسو هوا قرار گرفته‌است.

با فشردن یک کلید از راه دور این سیستم پرتاب قوی فعال می‌شود اما پیش از آن چراغ هشداری مانند چراغ هشدار پلیس بالای سر فرد روشن می‌شود تا به او هشدار دهد که اگر تا لحظاتی دیگر از خواب بیدار نشود، به هوا پرتاب خواهد‌ شد.

اما اگر فرد به هشدار توجهی نکرده و از روی تخت بلند نشود، کل سطح رویی تخت ،‌تشک و فردی که روی آن خوابیده به هوا پرتاب خواهند‌شد.

 

منبع: بیتوته

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=23849

برچسب ها: , , , , , , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.