شما اینجا هستید:خانه » امنیت » عرضه ۸ وصله امنیتی در اکتبر ۲۰۱۴ از سوی مایکروسافت

عرضه ۸ وصله امنیتی در اکتبر ۲۰۱۴ از سوی مایکروسافت

عرضه ۸ وصله امنیتی در اکتبر ۲۰۱۴ از سوی مایکروسافت

multiple-active-zero-day-vulnerabilities-patched-today

شرکت مایکروسافت با عرضه هشت وصله (Patch) امنیتی ده‌ها آسیب‌پذیری امنیتی برنامه‌ها و نرم‌افزارهایش را برطرف کرده است که یکی از آنها برای اجرای حمله سایبری sandworm به کار رفته بود.حمله مذکور از سوی هکرهای روس ترتیب داده شده بود و آنها از این طریق رایانه‌های ناتو و برخی شرکت‌ها و نهادهای دولتی را هدف قرار داده بودند.

وصله‌های مذکور در قالب مجموعه وصله‌های ماه اکتبر شرکت مایکروسافت عرضه شده و اشکالات نرم افزارهایی همچون مرورگر IE، آفیس، .Net framework و سیستم عامل ویندوز را برطرف می‌کند. از مجموعه این بولتن‌ها سه مورد درجه بندی بسیار مهم دریافت کرده‌اند.

مایکروسافت همچنین هشدار داده که کاربران وصله‌های بسیار مهم را هر چه سریع تر نصب کنند تا هکرها نتوانند از راه دور به رایانه های آنها نفوذ کنند. برخی از آسیب‌پذیری‌های رفع شده در این مجموعه قبلا برای حمله به رایانه‌های برخی شرکت‌های تجاری مورد سوءاستفاده قرار گرفته بودند. به عنوان مثال می‌توان به وصله‌های عرضه شده برای ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ اشاره کرد.

مایکروسافت به عنوان یکی از مشهورترین شرکت های نرم افزاری دنیا در دومین سه شنبه هر ماه میلادی وصله‌های امنیتی و به روزرسان خود را برای حل مشکلات برنامه‌های مختلفش عرضه می‌کند.

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=20237

برچسب ها: , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.