شما اینجا هستید:خانه » دسته‌بندی نشده » مزایا و معایب سیستم عامل iOS 8

مزایا و معایب سیستم عامل iOS 8

مزایا و معایب سیستم عامل iOS 8

ios8mar20

در این گزارش تغییرات سیستم عامل جدید اپل و مزایا و معایب IOS 8 بررسی شده است.

تغییرات قسمت Nottification Center

به عنوان نخستین تغییر در قسمت Nottification Center ایجاد شده است. عکس اول متعلق به IOS 7 و عکس دوم متعلق به IOS 8 است.

در قسمت Nottification علاوه بر تغییرات ظاهری، امکان اضافه و حذف کردن برنامه های دلخواه در این بخش فراهم شده که از این طریق می توان به برنامه ها پاسخ نیز داد و نیاز به مراجعه به آن برنامه نیست.

13930628000231_PhotoL

13930628000217_PhotoL

تغییرات اساسی دوربین و امکانات ادیت عکس

از جمله تغییرات اساسی و بسیار کاربردی IOS 8 افزایش امکانات دوربین و ادیت عکس در این نسخه از سیستم عامل اپل است.

اضافه شدن قابلیت TIME-LAPSE (یک تکنیک عکاسی که برای مثال هنگام تصویربرداری از حرکت ابرها در آسمان و به تصویر کشیدن سریع گذر روز و شب استفاده می شود)، اضافه شدن تایمر، امکان تغییر نور و رنگ عکس پس از عکس برداری و امکان چرخاندن عکس از جمله تغییرات اساسی و بسیار کاربردی ISO 8 است.

همچنین امکان Hide (مخفی کردن) عکس نیز اضافه شده است.

تغییرات در بخش برنامه های در حال اجرا

یکی از تغییرات اساسی، مربوط به قسمت برنامه های در حال اجرا است. در نسخه های پیشین IOS دوبار کلیک بر دکمه Home، برنامه های در حال اجرا را نمایش می داد که راهی برای بستن برنامه های اضافی بود. اکنون این بخش کمی شلوغ تر شده است. به طوری که در بالای برنامه های در حال اجرا مخاطبانی که آخرین تماس ها با آنها برقرار شده، برای سهولت بیشتر در دسترس قرار داده شده‌اند. در پایین نیز آیکن همان برنامه های در حال اجرا نمایش داده می‌شود که شاید برای شناخت سریع تر و آسان تر برنامه ها است.

13930628000232_PhotoL

بالاخره اپل فارسی شد

بالاخره در این نسخه از IOS برای نخستین بار زبان فارسی نیز به زبان های دستگاه اضافه شده است. البته این شامل زبان فارسی برای کیبورد نیست و همچنان کیبورد عربی برای فارسی زبان قابل استفاده است.

13930628000230_PhotoL

قابلیت  و افزودن صفحه کلید بیشتر

در این نسخه امکانات صفحه کلید پیش فرض ISO، بیشتر شده است. همچنین با افزوده شدن قابلیت کیبورد هوشمند که تکامل یافته امکان Spell Checking است، کلماتی که کاربر در پیام ها و ایمیل های روزانه خود به کار می برد به صورت خودکار در دایره لغات سیستم عامل ذخیره و در نوشتن متون به کاربر پیشنهاد می شود. علاوه بر این برای نخستین بار امکان اضافه کردن صفحه کلید اضافی فراهم شده است. برای مثال یکی از آنها برنامه صفحه کلید Swifkey است.

13930628000212_PhotoL

اطلاع از میزان مصرف باطری توسط اپلیکیشن‌ها

با اضافه شدن امکان Battery Usage، امکان رصد و پیگیری مصرف باطری توسط اپلیکیشن‌ها فراهم شده است. برای مثال در بین برنامه های معمول روزانه بیشترین مصرف باتری (حدود ۳۰ درصد) در یک روز به برنامه وایبر اختصاص دارد.

13930628000241_PhotoL

حذف تفکیک ۳G از GPRS

از نکات مهم این نسخه برای کاربران ایرانی می توان به حذف گزینه فعال سازی ۳G  اشاره کرد. به این ترتیب اپل با فرض اینکه اکنون ۳G در اغلب کشورهای مهم جهان توسعه یافته است، در بخش فعال سازی Cellular Data، گزینه Enable 3G  را حذف و گزینه Enable LTE  را جایگزین کرده است.

اپلیکیشن Health

یکی از تغییرات بسیار اساسی این نسخه IOS که به تبعیت از بازار، برای نخستین بار اضافه شده است، اپلیکیشن Health است که اپل روی این اپلیکیشن مانور زیادی داده است.

13930628000243_PhotoL

اپلیکیشن Phone

تغییر ایجاد شده در این بخش، مربوط به تماس دریافتی است که تصویر مخاطب روی صفحه نمایش داده می‌شود.

اپلیکیشن iBooks

برای نخستین بار در IOS 8 اپلیکیشن iBooks اپل (فروشگاه کتاب) به صورت پیش فرض اضافه شده است. این اپلیکیشن ظاهر و کارکردی شبیه به App Store دارد.

13930628000233_PhotoL

اپلیکیشن Mail

در نسخه IOS 6 در برنامه ایمیل، با کشیدن از راست به چپ روی یک ایمیل، دو گزینه More و Trash نمایش داده می شد، اکنون سه گزینه More، Flag و Archive نمایان می شود و به این ترتیب برخی قابلیت‌ها به برنامه ایمیل اضافه شده است. همچنین با اضافه شدن امکان Notify Me، می توان درخواست کرد که رسیدن یک ایمیل خاص به صورت ویژه در بخش Nottification به اطلاع کاربر رسانده شود.

اشتراک اطلاعاتی بین اعضای خانواده

در نهایت از دیگر قابلیت های سیستم عامل جدید اپل، امکان Family Sharing است که کاربران محصولات اپل می توانند عکس، رویدادهای خاص، موزیک، ویدئو، کتاب و اطلاعات مکانی مورد علاقه خود را بین اعضای خانواده به اشتراک بگذارند.

سخن آخر اینکه با توجه به عرضه اولیه هر محصول جدید، به نظر می رسد دارندگان محصولات قدیمی تر این شرکت، از قبیل Ipad 2 و Iphone 4s بهتر است برای جلوگیری از مواجه با برخی ایرادات، تا زمان عرضه نسخه ۸٫۱ برای ارتقا سیستم عامل خود صبر کنند.

منبع : دنیای آی تی

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=19506

برچسب ها: , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.