شما اینجا هستید:خانه » اخبار کوتاه » کدام ویدیو پلیر در Windows 8.1 مصرف باتری کمتری دارد؟

کدام ویدیو پلیر در Windows 8.1 مصرف باتری کمتری دارد؟

 کدام ویدیو پلیر در Windows 8.1 مصرف باتری کمتری دارد؟

Sony Vaio Sony Vaio

در دنیای امروز طول عمر باتری یکی از مهمترین عوامل در انتخاب کاربران است. هیچ‌کس دوست ندارد که در حین تماشای فیلم یا انجام امور روزانه خود با اتمام شارژ باتری روبرو شود و کارش نیمه کاره باقی بماند. از این رو وب سایت انندتک، نرم افزارهای مختلف پخش ویدیو در ویندوز ۸٫۱ را مورد بررسی قرار داده تا دریابد کدامیک مصرف باتری کمتری دارد.

روش آزمایش به این گونه بوده است که نرم افزارهای مختلف پخش کننده ویدیو در ویندوز ۸٫۱ را بر روی لپ تاپ Vaio Pro 13 نصب نموده و سپس یک ویدیو با رزولوشن ۱۰۸۰p با فرمت MP4 و MKV را در آن‌ها پخش کرده‌اند.

نرم افزارهای انتخاب شده عبارتند از

  • MPCHC – یک نرم افزار متن-باز سبک
  • Windows Media Play – نرم افزار پیش فرض ویندوز در محیط دستکاپ
  • Video App نرم افزار پیش فرض ویندوز در محیط مترو یا مدرن
  • VLC – یکی از محبوب ترین نرم افزارهای پخش کننده فایل های چند رسانه ای

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، نرم افزار MPCHC که برای پخش فایل‌های MKV بهینه شده است، از باقی برنامه ها، بیشتر باتری مصرف می‌کند. وضعیت VLC کمی بهتر است و حدود ۷ درصد طول عمر باتری بیشتری را نسبت به MPCHC ارائه می‌کند.

vayo windows8.1

اما نکته عجیب و جالب توجه مدیریت فوق العاده خوب Windows Media Player ویندوز است که توانسته ۴۱۸ دقیقه فیلم را پشت سر هم پخش کند که ۳۲ درصد از MPCHC و ۳۶ درصد از VLC بهتر است.

نرم افزار Video App ویندوز که در حالت مترو یا مدرن ویندوز ۸ اجرا می‌شود از همه بهتر عمل کرده است. Video App ویندوز ۸٫۱ توانسته ۱۳ درصد بهتر از ویندوز میدیا پلیر، ۵۰ درصد بهتر از MPCHC و ۵۴ درصد بهتر از VLC بهینه مصرف کند.

به این ترتیب اگر قرار است از لپ تاپ یا تبلت ویندوزی خود برای تماشای ویدیو استفاده کنید کم مصرف‌ترین گزینه، نرم افزار Video App خود ویندوز است.

منبع : زومیت

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=11714

برچسب ها: , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.