شما اینجا هستید:خانه » اسلایدر » گیتس : زیر فشار برای استعفا از هیئت مدیره هستم!

گیتس : زیر فشار برای استعفا از هیئت مدیره هستم!

گیتس : زیر فشار برای استعفا از هیئت مدیره هستم!

ctm_preview_0724_billgates_610x458

به گزارش مجله آچاروب؛ خروج قریب الوقوع استیو بالمر از مایکروسافت به اندازه کافی برای برخی از سرمایه گذاران کافی نبوده و حالا آنها گزارشی را تهیه کرده اند که فراخوانی برای استعفا بیل گیتس است.

رویترز می گوید سه تن از ۲۰ سرمایه گذار این شرکت در حال فشار آوردن به بیل گیتس هستند که از شرکتی که او ۳۸ سال پیش افتتاح کرده است استعفا دهد. بنا بر این گزارش، سرمایه گذاران نگران هستند که حضور گیتس در هیئت مدیره مانع از اتخاذ استراتژی های جدید و قدرتمند برای کسی که به جای بالمر مدیر عامل خواهد شد، می شود.

البته این تعداد سرمایه گذار حدود ۵ درصد از سهام این شرکت را تشکیل می دهد و بعید است هیئت مدیر خود را سرگرم این پیشنهاد احمقانه کند. هویت سرمایه گذاران اعلام نشده است.

آنها همچنین نگران هستند که گیتس با حفظ نفوذ خود در شرکت باعث کاهش سهام مالکیت آنها در شرکت شود. در حالی که گیتس بزرگترین سهام  دار مایکروسافت با نزدیک به ۳۸۹ میلیون سهام یا ۴٫۵ درصد در این شرکت شناخته می شود، وی هر ساله حدود ۸۰ میلیون سهم را در راه های انسان دوستانه خرج می کند.

Ford_-_4_large_verge_medium_landscapeاین فشار ها تنها چند ماه پس از اعلام بالمر برای کناره گیری در ماه اوت به عنوان مدیر عامل شرکت است.

گیتس، مدیر عامل قبلی و موسس این شرکت حدود ۵ سال پیش از این سمت کناره گیری کرد اما هنوز هم از او می توان به عنوان یک نامزد برای جانشینی بالمر یاد کرد. با ابن حال، گمانه زنی ها در مورد استفان الوپ، مدیر اجرایی سابق مایکروسافت که به فروش بخش  گوشی نوکیا به قیمت ۷٫۳ میلیارد دلار به این شرکت باز گشته است قوت گرفته است. از دیگر نامزدهای برتر به عنوان مدیر عاملی مایکروسافت می توان به مدیر عامل شرکت فورد آلن مولالی اشاره کرد.

آلن مولالی را همه  برای تبدیل کردن شرکت هایی مانند فورد و بوئینگ به شرکت های رده بالا می شناسند، مایکروسافت هم امید وار است این مدیر عامل همین کار با مایکروسافت انجام دهد و ضعف های فعلی شرکت را بر طرف کند. اما فعلا آلن مولالی حضور خود را در مایکروسافت به عنوان مدیر عامل انکار می کند و می گوید فعلا مدیر عامل شرکت فورد است. خبر گذاری USA Today از نقل او می گوید : ” من عاشق خدمت کردن به فورد هستم و چیز جدیدی برای اضافه کردن به برنامه خود به جز خدمت به فورد ندارم”. این خبرگزاری همچنین گزارش می دهد که این شخص تا سال ۲۰۱۴ مدیر عامل فورد باقی خواهد ماند.

اما مایکروسافت ظاهرا با توجه به این موضوع هنوز دنبال مولالی برای جایگزینی بالمر است، این خبر را بلومبرگ به نقل از رویترز گزارش می دهد.

به هر حال باید ببینیم آیا مایکروسافت به همان شکوه چند سال گذشته خود در زیر مدیر عاملی بیل گیتس اسطوره این شرکت خواهد رسید؟

منبع : دنیای آی تی

لینک کوتاه: http://acharweb.com/?p=10451

برچسب ها: , , , ,

ارسال یک دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.